ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14456428
*
nr 1445 6428
Spegel
1950/60-tal, 97x36 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:53:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 12:34:10
1
100 kr
30/1 20:50:36
2
Vinnande bud
31/1 20:39:58
3
300 kr
31/1 20:39:58
2
350 kr (Budbetjänt)
31/1 20:42:48
3
400 kr
31/1 20:42:48
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1445 6428
Spegel
1950/60-tal, 97x36 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 12:34:10 | 1 | 100 kr |
30/1 20:50:36 | 2 | Vinnande bud |
31/1 20:39:58 | 3 | 300 kr |
31/1 20:39:58 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
31/1 20:42:48 | 3 | 400 kr |
31/1 20:42:48 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45